Cozmo® for Sales & Marketing

Neyi Amaçlar?

Nöro bilim ve konfor alanı psikolojisi alanlarının desteği ile katılımcıların mevcut B2B ve/veya B2C müşterilerindeki sadakati nasıl artırabileceklerini, potansiyel müşterileri ise nasıl kazanabileceklerini ortaya koymayı amaçlar.

 

Ne Sağlar?

  • Katılımcılara, satış-pazarlama disiplinleri çerçevesinde nöro bilim ve konfor alanı psikolojisi hakkında temel bilgiler verilir. Bu şekilde, satın alma kararırının veya bir markaya sadakatin nasıl oluştuğu farklı bir perspektiften ele alınır.
  • CRM yapısını kuvvetlendirecek ve farklılaştıracak öğeler oluşturulur.
  • Bir flowchart üzerinden müşterilerle temasa geçme senaryoları ve Cozmo® for Sales & Marketing felsefesine uygun soru setleri oluşturulur.
  • Bu sorularla toplanacak verilerin sürdürülebilir şekilde işlenmesi için workshop’a özel bir sistematik oluşturulur. Toplanan verilerin, satış-pazarlamanın stratejik önemini artıracak şekilde firmadaki diğer departmanlarla (Örneğin; Ar-ge, Finans, Teknik, Üretim, Planlama) nasıl ve ne kapsamda paylaşılması gerektiği üzerine çalışmalar yapılır.
  • Tüm çıktılar detaylı bir rapor halinde programı organize eden birime sunulur.

 

Workshopumuzdan Kısa Bir İçerik

“İnsanlar tüm kararlarını beyinleriyle verirler. Tüm kaygılar, tüm duygusal bağlar bu organımız çerçevesinde oluşur. Müşterilerinizin sizin markanızı veya rakip markaları satın alırken çeşitli motivasyonları vardır. Bunları doğru bir mekanizmayla irdelemeniz durumunda rekabet ortamında markanıza dair güçlü alanları (savunma unsurları), geliştirilebilecek alanları (kaygı ve heyecan unsurları) belirlemeniz çok ama çok kolay. Doğru bir yaklaşımla bu konuya eğilmeniz durumunda mevcut müşterilerinizi elinizde tutmanız ve/veya portföyünüze yeni müşteriler eklemeniz de mümkün.”

Bizimle Tanışmak için Hemen Temasa Geçin

Temasa Geçin