Konfor Alanlarımızın Dışına Çıkıyoruz

Neyi Amaçlar?

Workshop’umuzda gerçekleştirdiğimiz grup çalışmalarıyla hedef kitlenin harekete geçme süreçleri analiz ediyoruz. Bu şekilde, katılımcı grubun daha kolay harekete geçebilmesini sağlayacak şartların neler olduğunu ortaya koymayı ve eyleme geçişi destekleyecek ortamın geliştirilmesini amaçlıyoruz.

 

Ne Sağlar?

  • Hedef kitleye nöro bilim ve konfor alanı psikolojisi konularında temel bilgiler verilir ve insanın VUCA Dünyası’ndaki karar verme, harekete geçme süreçlerini daha iyi anlamaları sağlanır.
  • Bunu takip eden süreçte, katılımcı grubun konfor alanı haritası (Cozmo®Map) oluşturulur.
  • Bu şekilde, hedef kitlenin konfor alanını nasıl tanımladığı, onları harekete geçme sürecinde destekleyen unsurlar ve eyleme geçişlerine engel teşkil eden unsurlar net şekilde ortaya koyulur.
  • Sonuç olarak, katılımcı grubun harekete geçiş sürecini kolaylaştıracak çözüm önerileri geliştirilir.
  • Tüm çıktılar detaylı bir rapor halinde programı organize eden birime sunulur.

 

Workshopumuzdan Kısa Bir İçerik

“Evinizde TV seyrederken hep aynı koltuğa oturduğunuzu fark ettiniz mi? Ya da geniş aile yemek yerken babanızın, anneninizin ve sizin aynı yerlere oturduğunuz hiç dikkatinizi çekti mi? Bu beyin yapımız ve konfor alanı dediğimiz kavramla ilintili bir davranış.

Peki gündelik hayatında böyle alışkanlıklar üreten insan beyni sizce iş hayatında nasıl davranıyor? Gelin nöro bilim ve konfor alanı psikolojisi ışığında bunları hep beraber irdeleyelim.”

 

İletişim

1500 / 0

Adres
AND Kozyatağı Plaza İçerenköy Mahallesi Umut Sokak No:10-12 Ataşehir / İstanbul*Doldurulması zorunludur

Bizimle Tanışmak için Hemen Temasa Geçin

Temasa Geçin