Cozmo® For Training

Neyi Amaçlar?

İnsan gün içerisinde sayısız didaktik mesaja maruz kalıyor. Bu nedenle, insan beyni bir noktada kendini bu tür uyaranlara karşı kapatabiliyor. Masa başında alınan eğitimler ağırlıklı didaktik yöntemlerle hayata geçirildiği için de, katılımcıların öğrendikleri teknikleri birebir hayata geçiremediği örnekler her geçen gün artıyor.

Azor’un meşhur workshop’u Cozmo® for Training bu noktada devreye giriyor ve batı dünyası eğitim sisteminde sıklıkla kullanılan konfor alanlarımızın dışına çıkarak öğrenme sistemini sizlerle tanıştırıyor. Söz konusu çalışmamız, katılımcıları konfor alanlarının dışına çıkararak, klasik masa başı eğitimlerini deniz ortamında gerçekleştiriyor. Nöro bilim ve konfor alanı psikolojisinden destek alan bu projemiz katılımcıların eğitim alınan konuyu didaktik mesajlardan uzak ve çok farklı şekilde tecrübe etmelerini, bu şekilde de hayata geçirebilecekleri tortularla ofislerine dönmelerini amaçlıyor.

 

Ne Sağlar?

  • Klasik masa başı yöntem yerine, yarış yelkenlilerinde gerçekleştirilen workshop’umuz katılımcıların dikkat olarak dağılmasını engeller ve tamamen sürece/içeriğe odaklanmasını sağlar.
  • VUCA Dünyasında Takım Olma, Liderlik, Strateji, Takım İçi İletişim ve Firma Değerlerinin Özümsenmesi gibi başlıklarda uygulanabilir.
  • Workshop tarihinden önce gerçekleştirilecek keynote konuşmayla, katılımcıların uygulama sürecine bakış açıları değiştirilir. Bu adım, gerçekleştirilecek çalışmanın etkisini artırır.
  • Katılımcıların unutulmaz bir tecrübe yaşamaları sağlanır. Bu şekilde, gün içerisinde üzerinden geçilen ve iş hayatlarına değer katacak unsurların da unutulmaması desteklenir.
  • Katılımcıların arasındaki güveni ve duygusal bağı artırır.
  • Çalışanların firmalarına bağlılıklarını artırır.
  • Workshop sonrasında katılımcılarla yaşadıkları tecrübe konusunda kapanış oturumu yapılır. Burada, denizde yaşadıkları tecrübeler üzerinden iş hayatına dair neler öğrendikleri üzerinden geçilir, bilgiler pekiştirilir.

 

Workshopumuzdan Kısa Bir İçerik

“Dr. Yılmaz Argüden’in de dediği gibi yelkenli sadece bir spor değildir. Yelkenli aynı zamanda iş dünyasına uyarlanabilen birçok metaforik örneğe sahiptir. Bu örnekler; iletişim, takım çalışması, takım kurma, strateji ve yönetim yetkinlikleri ile bire bir bağlantılıdır. Sizleri iş dünyasının küçük bir modeli olarak yelkenli sporu ile tanıştıracağız. Hem yelken öğreneceksiniz, hem tekneleri kendiniz yöneteceksiniz, hem de bu araçları hep beraber hedefine ulaştıracaksınız. Bunu da yaparken de dış faktörlerdeki değişimlere ayak uydurarak, onlara adapte olarak yapacaksınız.”

İletişim

1500 / 0

Adres
AND Kozyatağı Plaza İçerenköy Mahallesi Umut Sokak No:10-12 Ataşehir / İstanbul



*Doldurulması zorunludur

Bizimle Tanışmak için Hemen Temasa Geçin

Temasa Geçin