Koronavirüs Sürecinde Kurumlar Önce Çalışanlarını Anlamalı

Koronavirüs Sürecinde Kurumlar Önce Çalışanlarını Anlamalı

16/03/2020 | Emre Başkan
Tahmini Okunma Süresi: | Kelime

Koronavirüs bir süredir dünya gündemini domine etse de tam bir VUCA örneği olduğuna inandığım bu pandemi vakasında kontrolümüz dışında gelişen ve riskli bir değişken olan virüsün ülkemizde tespit edilmesiyle birlikte herkesin bu konuya olan hassasiyeti ve stres bazındaki tepkileri ciddi şekilde değişiklik gösterdi. Bir gün öncesinde Koronavirüs riski hâlâ hayatımızdayken temel önlemleri almayan insanlar, bugün eczanelerdeki dezenfektanları 10’ar 10’ar satın alma eğilimi göstermeye başladı.

İnsanlar neden böyle bir tepki gösteriyor? Peki ülkemizdeki vaka açıklanmadan önce insanlar neden tam olarak kaygı alanında değildi? Gelecek Günler Neler Getirebilir? Kurumlar Bu Süreci Nasıl Yönetmeli?

 

İlgili resim

Hepsi ve daha fazlası, kurucumuz Emre Başkan tarafından HBR Türkiye için kaleme alınan makalemizde. 13.03.2020 tarihinde yayımlanan makalenin tümüne bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not: HBR Türkiye özgün içerik politikası nedeniyle, söz konusu makaleler sadece hbrturkiye.com adresinde yayımlanabilmektedir.