Uzaktan Çalışma Sürecinde Takımdaşlık

Uzaktan Çalışma Sürecinde Takımdaşlık

02/04/2020 | Azor Brand & People Solutions
Tahmini Okunma Süresi: | Kelime

Son günlerde iş yapış biçimlerimiz hızla değişti ve uzaktan çalışma, uzaktan yönetim gibi kavramlar gündemin merkezine oturdu. Bugün neredeyse tüm çalışanlar, sadece pandemi ile ilgili değil, söz konusu süreçlere alışma konusunda da stres yaşıyorlar. Bir yandan işlerini yapmaya, öbür yandan bu kavramlar hakkındaki kaslarını geliştirmeye çalışıyorlar.

Azor olarak gerçekleştirdiğimiz araştırmalar bu tip belirsizlik durumlarında takımdaşlığın ve takım ruhunun stresi ve iş süreçlerini yönetme sürecindeki kritik önemini ortaya koyuyor.

Peki, evden çalışma ortamında takımdaşlığı nasıl canlı tutabiliriz? Takım ruhunu nasıl ayakta tutabiliriz? Tüm bunlardan destek alarak, iş süreçlerindeki sinerjiyi nasıl artırabiliriz?

Sizler için uzaktan çalışma sürecindeki takımdaşlık ortamınızı güçlendirecek bir online içerik hazırladık.

İçeriğimizde nelere mi değiniyoruz?

  • VUCA’yı doğru anlamak için öncelikle insanı anlamak, insanın yüksek belirsizliğe verdiği tepkileri anlamak gerekiyor. Bu nedenle ilk olarak, beynimizi, hormonlarımızı ve konfor alanı psikolojisine odaklanıyor ve insanın bu tip durumlarda verdiği tepkileri, sergilediği eğilimleri inceliyoruz.
  • İnsanın takımdaşlıkla olan ilişkisine odaklanıyor, takım olmaya doğası gereği neden ihtiyaç duyduğunu irdeliyoruz.
  • Takımdaşlık ruhunu destekleyen en önemli duygu GÜVENdir. Bu noktada, söz konusu duyguyu insan beyninde nasıl oluşturabileceğimizi ve belirsizlik ortamında bu duygunun sistematiğini inceliyoruz.
  • Pandemi günlerinde ve uzaktan çalışma ortamında takımlar arası sinerjiyi nasıl artırabileceğimizi, KARŞILIKLI GÜVEN duygusunu nasıl hakim kılabileceğimize odaklanıyoruz, gerekirse grup çalışmaları yapıyoruz.
  • Uzaktan takımdaşlık ortamında dikkat edilmesi gereken hususları paylaşıyoruz.
  • Takımlar arası iş paylaşımında SMART yaklaşımını SMARTY olarak güncelliyoruz.
  • Takım veya proje liderleriyle genel online buluşma sonrasında ek bir seans gerçekleştirerek, bu süreçte dikkat edebilecekleri konuları ve uygulamaya alabilecekleri hususları paylaşıyoruz.

 

NASIL İLERLİYORUZ?

Online sistemlerimiz üzerinden size özel oturum açarak bir sınıf ortamı oluşturuyoruz. İçeriğimizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda webinar, kısa eğitim veya genişletilmiş eğitim olarak sunabiliyoruz.

Bir tıkla bize ulaşın, ihtiyacınıza en uygun içeriği geliştirelim, bu zorlu süreçte takım ruhunun ve takımdaşlığın o sihirli dokunuşunu yaşamanıza destek olalım.

Azor Brand & People Solutions