Konfor Alanlarımızı Yeniden Düzenlemek

Konfor Alanlarımızı Yeniden Düzenlemek

07/05/2020 | Azor Brand & People Solutions
Tahmini Okunma Süresi: | Kelime

İnsan, kontrolü dışında gelişen ve risk algısını artıran belirsizliklere karşı çok hassas. Dolayısıyla da birçok değişkenle dolu hayatını dengelemek için kendine rutinler ve konfor alanı yaratma konusunda oldukça usta. Bugünlerde koronavirüs salgını sağlığımızı tehdit ederken bir anda bütün alışkanlıklarımızı da alt üst etti. Tıbbi önlemler kapsamında zorunlu olarak devreye giren evden çalışma sistematiği bile konfor alanlarımızdaki yıkımın şiddetini daha iyi anlamamıza neden oldu. Bu, alışık olduğumuz iş yapış biçimlerimizden çok farklıydı. Beyinlerimiz bir anda çok sayıda hızlı değişime maruz kalınca stres oranlarımız hızlı iniş çıkışlar yaşadı. Bu durum geleceğe bakış açımızı ve optimist yaklaşımımızı kökten etkiledi, hatta geleceğe dair hayal kurmamızın bile önüne geçti.

Ben kendini, insanları ve kurumları konfor alanlarının dışına çıkarmaya adamış biriyim. O nedenle her fırsatta değişimin, yeniliklerin ve geleceğin konfor alanlarımızın dışında olduğunu vurgularım. Ancak bugün farklı bir konu üzerinde durma ihtiyacı hissediyorum: Konfor alanlarımızı yeniden tesis etmek.

 

İlgili resim

Hepsi ve daha fazlası, kurucumuz Emre Başkan tarafından HBR Türkiye için kaleme alınan makalemizde. 17.04.2020 tarihinde yayımlanan makalenin tümüne bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not: HBR Türkiye özgün içerik politikası nedeniyle, söz konusu makaleler sadece hbrturkiye.com adresinde yayımlanabilmektedir.